Loading…

Rice: E dua klubin tim, por të tjerët do të vendosin për mua

  • 08/06/2023 | 16:23

Rice: E dua klubin tim, por të tjerët do të vendosin për mua

Declan Rice është i pasigurt për të ardhmen e tij në West Ham United, ai njofton se të tjerët do të vendosin për të, transmeton Gazeta Metro.


Pavarësisht se fitoi Konferencë Ligën e Europës dhe shpreh dashurinë e tij për klubin, anglezi Rice gjithashtu pranon se spekulimet për transferimin e tij të mundshëm ekzistojnë.

Mesfushorit Rice i ka edhe dy vite kontratë dhe se vendimi përfundimtar për të ardhmen e tij i takon drejtuesve të klubit.

Rice përmend interesimin nga klubet e tjera, por përsërit angazhimin e tij ndaj West Ham, duke deklaruar se distinktivi në gjoksin e tij përfaqëson klubin e tij aktual, siç raporton Sky Sports News.

Ai shpreh fokusin e tij në fitimin e trofeve dhe për të ndihmuar ekipin të ketë sukses, ndërsa pranon pasigurinë që rrethon të ardhmen e tij.

Në përgjithësi, deklaratat e Rice tregojnë se ai është i hapur për mundësinë e largimit nga West Ham, por gjithashtu është i kënaqur të vazhdojë të luajë për klubin nëse ky është vendimi i marrë nga hierarkia e klubit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë