Loading…
Rifillon rimbursimi me kupona fiskal, ja si duhet t’i dorëzoni ata në ATK
  • 01/10/2018 | 16:26

Rifillon rimbursimi me kupona fiskal, ja si duhet t’i dorëzoni ata në ATK

Administrata Tatimore e Kosovës njofton gjithë qytetarët se nga sot mund të aplikojnë për rimbursim nga kuponët fiskal.


Aplikimi për rimbursim të mjeteve nga grumbullimi i kuponëve fiskal për TM3/2018, fillon nga data 1 Tetor 2018 dhe vazhdon deri me 31 Tetor 2018.

Aplikimi bëhet duke plotësuar aplikacionin për rimbursim të mjeteve nga grumbullimi i Kuponëve Fiskal.

Aplikacioni duhet të plotësohet në mënyrë elektronike përmes ueb-faqes së Administratës Tatimore të Kosovës www.atk-ks.org. Aplikimi bëhet vetëm një herë për të njëjtën periudhë duke u bazuar në Numrin Personal të aplikuesit.

Fituesit potencial do të rimbursohen me dhjetë për qind (10%) të vlerës së deklaruar, por jo më shumë se njëqind euro (100 €).

Numri minimal i kuponëve fiskal të dorëzuar duhet të jetë 60 kuponë, me shumën minimale dyqindepesëdhjetë euro ( 250€ ).

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë