Loading…
Rihanna bën thirrje për votim në zgjedhjet e nëntorit në ShBA |FOTO
  • 10/10/2018 | 20:38

Rihanna bën thirrje për votim në zgjedhjet e nëntorit në ShBA |FOTO

Këngëtarja e njohur ndërkombëtarisht, Rihanna, u ka bërë thirrje fansave të saj në rrjetin social Instagram që të dalin për të votuar.


Me datën 6 nëntor 2018, ShBA’të do të mbajnë ‘zgjedhjet afatmesme’. Këto zgjedhje zhvillohen në mes të mandatit të parë të presidentit Donald Trump

Thirrja e Rihanna’s vjen pas shumë yjeve të tjerë të cilët kanë shtyrë fansat e tyre që të votojnë në zgjedhjet e nëntorit.

‘Mirmengjesi Amerikë. Kush është zgjuar. Nuk më interesojnë obligimet tuaja sot. Obligimi juaj më i madh është që merrni nën kontroll të ardhmen tuaj dhe ajo fillon tani’, ka shkruar Rihanna në Instagram bashkëngjitur me një foto rreth votimit.

View this post on Instagram

GOOD MORNING AMERICA ☀️ Who is awake this morning? And who’s woke? Cause today is an extremely crucial day to the future of America!!! Today is the last day in 14 states to REGISTER TO VOTE… I’m talking to you ARIZONA, ARKANSAS, FLORIDA, GEORGIA, INDIANA, KENTUCKY, LOUISIANA, MICHIGAN, MISSISSIPPI, NEW MEXICO, OHIO, PENNSYLVANIA, TENNESSEE, TEXAS. You have 1 job today and that is to properly register to vote. I don’t care what responsibilities you have today, there’s no greater responsibility than being in control of your future and the future starts NOW!! We don’t have time, no procrastinating, don’t let the discouragement take you off coarse, that’s not how my people or my generation will go down…this is the loudest way to make your voice heard! REGISTER TODAY! Let’s go!!! 💪🏿💪🏿💪🏿 Go to Vote.org to register and to double and triple check that you are properly registered!

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Kujtojmë se ishte edhe Taylor Swift që me një postim u bëri thirrje fansave të dalin në zgjedhje dhe të përkrahin demokratët./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë