Loading…

Rikthehet vapa afrikane: Parashikimi i motit për ditën e sotme dhe ditët e javës në vazhdim

  • 18/08/2019 | 23:27

Rikthehet vapa afrikane: Parashikimi i motit për ditën e sotme dhe ditët e javës në vazhdim

Prishtina Weather po njofton se java në vijim rikthen valën e të nxehtit nga Afrika, temperaturat maksimale ndërmjet 32C dhe 34C, shkruan Gazeta Metro.


Gjatë ditë së sotme mot kryesisht me diell do të mbaj në vendin tonë, temperatura minimale pritet të jetë afër 13 gradë Celsius, kurse ajo maksimale pritet të shkojë mbi 31 gradë Celsius.

20.08-21.08 – Nxehtë, kthjellët dhe me diell.
22.08 – Nxehtë, kryesisht kthjellët dhe me diell.
23.08 – Nxehtë, në mëngjes kthjellët. Ditën pjesërisht vranët.

Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 2-7m/s.

Shtypja atmosferike do të mbetet e lartë mbi vlera normale./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë