Loading…

Rikthim i tmerrshëm për McGregorin në UFC, mposhtet me nokaut nga Poirier

  • 24/01/2021 | 09:37

Rikthim i tmerrshëm për McGregorin në UFC, mposhtet me nokaut nga Poirier

Dustin Poirier nokautoi Conor McGregor në një ngjarje të madhe kryesore në UFC 257 të zhvilluar në ‘Fight Island’.


Mëngjesi i së dielës pritej me entuziazëm të madh nga dashamirët e sportit luftarak UFC, pasi rikthej irlandezi McGregor.

Megjithatë, rikthimi i luftëtarit të njohur si ‘The Notorious’ nuk ishte më i miri, pasi u mposht shpejt dhe lehtë nga kundërshtari i tij.

E gjitha ndodhi në raundin e dytë, kur luftëtari amerikan i dha disa goditje të njëpasnjëshme McGregorit, duke e mposhtur me nokaut.


Pas goditjeve, irlandezi nuk arriti të këndellet dhe gjyqtari e ndërpreu lojën duke ia dhënë fitoren Poirierit.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë