Loading…

Rita Ora, refugjatja nga Kosova që ia doli me sukses

  • 30/01/2017 | 20:11

Rita Ora, refugjatja nga Kosova që ia doli me sukses

Prestigjiozja angleze “The Telegraph” ka radhitur shtatë vajza dhe gra që nuk i përshtaten politikave të Trump-it, dhe secila nga to ka arritur sukses në fushën e tyre, jo vetëm në Amerikë por në gjithë botë.

Në mesin e këtyre vajzave dhe grave të sukseshshme është edhe Rita Ora.

rita-ora-2014-billboard-bb30-6501

Rita Ora, kosovarja që u largua nga Kosova për në Angli, ku është shndërruar në një këngëtare, aktore dhe moderatore emisionesh. E suksesshme në punën e saj, gjithçka ka nisur si një refugjate e larguar nga Kosova për shkak të gjendjes dhe sistemit kosovar. Bashkëpunimet e saj numërojnë Rimmel dhe Adidas.

Përderisa në këtë list janë edhe Gloria Estefan, Madeleine Albright,e cila është është e para grua sekretare shteti e Amerikës, që erdhi si refugjate nga Çekosllovakia. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë