Loading…

Rita Ora së shpejti në listën e artisteve më të paguara

  • 18/11/2020 | 09:53

Rita Ora së shpejti në listën e artisteve më të paguara

Rita Ora ka arritur një pasuri prej 20 milionë paundësh që kur debutoi për herë të parë në skenë me hitin e saj “RIP”. Këngëtarja 29-vjeçare ka publikuar dy albume, por ka arritur të grumbullojë këtë shumë duke nënshkruar marrëveshje fitimprurëse për reklama si dhe gjithashtu nga rolet e saj në aktrim.


Vitin e kaluar, Rita bashkëpunoi me një sërë markash gjermane, duke përfshirë Escada, Thomas Sabo dhe Deichmann. Gjithashtu, Rita ka nënshkruar së fundmi dhe një kontratë me JD Sports për të zhvilluar fushatën për Krishtlindje.

Wow: Këngëtarja, 29 vjeç, ka bërë vetëm dy albume, por ka arritur të fitojë paund duke nënshkruar marrëveshje fitimprurëse për reklama, si dhe duke gdhendur një karrierë si aktore dhe gjykatëse TV

Raportohet se ajo është paguar për 750,000 £ për rolin e saj si Mia në filmin “Fifty Shades of Grey”, ndërsa më shumë se 1.5 milion £ në kohën kur ishte pjesë e jurisë në X Factor. Aktualisht, Rita po punon me ShoeDazzle, Prospero Tequila, Thomas Sabo dhe JD.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë