Loading…

Rohde: Takimi i Merkelit me Kurtin dhe vizita e Osmanit në Berlin tregues që Gjermania është partner i palëkundur i Kosovës

  • 15/09/2021 | 16:47

Rohde: Takimi i Merkelit me Kurtin dhe vizita e Osmanit në Berlin tregues që Gjermania është partner i palëkundur i Kosovës

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde ka thënë se takimi i Kancelares Angela Merkel me kryeministrin Albin Kurti dhe vizita e presidentes Vjosa Osmani në Berlin tregon se Gjermania mbetet partner i palëkundur i Kosovës.

“Vizita e kancelares Merkel në rajon dhe takimi i saj bilateral me Albin Kurtin si dhe vizita e presidentes Vjosa Osmani në Berlin tregon se Gjermania mbetet një partner i palëkundur në rrugën e Kosovës drejt integrimit euro-atlantik dhe bashkëpunimit rajonal”, ka shkruar ambasadori Rohde.

Më poshtë postimi i tij.

https://mobile.twitter.com/GermanAmbKOS?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1438082153837907975%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gazetaexpress.com%2Frohde-takimi-i-merkelit-me-kurtin-dhe-vizita-e-osmanit-ne-berlin-tregues-qe-gjermania-eshte-partner-i-palekundur-i-kosoves%2F

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë