Loading…

Roma afër ta përfundojë transferimin e Xhakës

  • 10/06/2021 | 09:49

Roma afër ta përfundojë transferimin e Xhakës

Granit Xhaka është gjithnjë e më afër Romës.


Sipas “gianlucadimarzio.com”, Granit Xhaka dhe Rui Patricio janë shumë afër që të bëhen lojtarë “Giallorossë”.

Sipas artikullit, Arsenali e ka ulur kërkesën e tyre fillestare prej 25 milionë funtesh dhe tani janë gati të pranojnë një ofertë prej 17.5 milionë eurosh për kartonin e Xhakës.

Sidoqoftë, Roma dëshiron ta reduktojë atë deri në 15 milionë në mënyrë që ta përfundojnë marrëveshjen.

Palët janë afruar drejt marrëveshjes dhe arsye për këtë thuhet të jetë dëshira e madhe e Xhakës për tu menaxhuar nga Mourinho dhe për ta veshur fanellën e Romës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë