Loading…

Roma-Feyenoord: Formacionet zyrtare të finales së Ligës së Konferencës

  • 25/05/2022 | 19:53

Roma-Feyenoord: Formacionet zyrtare të finales së Ligës së Konferencës

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet një ndeshje tejet interesante, ku skuadra italiane Roma dhe ajo holandeze Feyenoord do të përballen kokë më kokë për trofeun e Ligës së Konferencës.


Stadiumi “Air Albania” do të jetë nikoqir i këtij takimi, ku ndër të tjera, para ndeshjes ka pasur përplasje nga dy tifozëritë, ku edhe janë rritur forcat e sigurisë në Portin e Durrësit dhe në Aeroportin e Rinasit.

Sa i përket Romës e Feyenoordit, të dy skuadrat janë takuar vetëm dy herë në histori, ku një fitore kanë “Giallorosët” ndërsa një ndeshje është ndarë me barazim.

Kjo do të jetë finalja e dytë evropiane, ku në të parën, respektivisht në atë të Ligës së Evropës, triumfuese doli skuadra e Eintracht Frankfurtit, e cila e mposhti në penallti Rangers.

Ja formacionet zyrtare:

Roma: Rui Patrício; Mancini, Smalling, Ibáñez; Karsdorp, Cristante, Mkhitaryan, Pellegrini, Zalewski; Zaniolo, Abraham.

Feyenoord: Bijloë; Geertruida, Trauner, Senesi, Malacia; Aursnes, Til, Nelson, Kökçü; Sinisterra, Dessers.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë