Loading…

Roma gjen zëvendësimin e Fonsecas

  • 23/01/2021 | 15:15

Roma gjen zëvendësimin e Fonsecas

AS Roma është duke kërkuar një trajner të ri për arsye se nuk janë të kënaqur me Paulo Fonseca.


Drejtuesit e Romës kësisoj kanë kontaktuar me disa emra, ku njëri prej tyre është edhe emri i Massimiliano Allegrit.

Emra të tjerë kanë qenë në këtë listë, sikurse ai i Maurizio Sarrit e madje edhe Luciano Spalletit.

Megjithatë, favoriti kryesor për të marrë drejtimin e Romës, mbetet Allegri. Kushtet e këtij të fundit janë ‘rrogë prej shtatë milion eurove në sezon dhe përmbushje të kërkesave për transferime gjatë verës.

Drejtuesit e Romës kanë kontaktuar emra si Massimiliano Allegri, Maurizio Sarri e Luciano Spalletti për ta marrë drejtimin e klubit.

Roma do të luajë ndeshjen e saj gjatë ditës së sotme ndaj Spezias, e mund të jetë rasti i fundit që Fonseca të tregojë vetën e tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë