Loading…

Roma mposhtet nga Milano

  • 31/10/2021 | 23:02

Roma mposhtet nga Milano

Futbollistët e Milan shënuan fitore sonte në udhëtim në derbin e madh të Serie A.


Rossonerët dominuan në çdo aspekt të ndeshjes dhe me meritë mposhtën Romën e Jose Mourinho.

Mysafirët erdhën në epërsi përmes golit të Zlatan Ibrahimoviq në minutën 25.

Në pjesën e dytë Milan shënoi edhe një herë, kësaj radhe përmes Franck Kessie në minutën 57 nga penalltia.

Golin e vetëm për vendësit e shënoi Stephan el-Shaarawy në minutën e tretë të kohës shtesë.

Milan nga minuta 66 mbeti me një lojtar më pak, pasi me karton të kuq u ndëshkua Theo Hernandez.

Kjo është fitoja e dhjetë për Milan nga 11 ndeshje dhe kanë vetëm një barazim, duke u renditur në pozitën e dytë me 31 pikë, po aq sa ka edhe Napoli në krye të tabelës, por me gol-dallim më të mirë. Roma ndërkaq mbetet e katërta me 19 pikë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë