Loading…

Romani ‘Parisi im’ është përkthyer nga Mali i Zi në kroatisht

  • 14/08/2019 | 11:26

Romani ‘Parisi im’ është përkthyer nga Mali i Zi në kroatisht

Bajram Sefaj është i lindur në vitin 1941, dhe njihet si gazetar, publicist dhe shkrimtar, transmeton Gazeta Metro.


Deri më tash Sefaj ka botuar disa libra letrarë, kryesisht me tregime të shkurtra, tri romane, një libër me novela, një vëllim me poezi dhe një përmbledhje me tregime fëmijërie dhe një dramë.

Jeton dhe krijon në Francë. Edhe sot bashkëpunon me shtypin e ditës dhe revistat, në Kosovë dhe Shqipëri.

Së fundmi romani i tij që mban titullin ‘Parizi kot’ i cili është botuar në Prishtinë në vitin 2004 dhe është i përkthyer edhe në rumanisht (Nparisul in Zadar), u përkthye nga Mali i Zi edhe në gjuhën serbo- kroate./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë