Loading…

Ronaldo barazon rekordin e madh në Ligën e Kampionëve

  • 14/09/2021 | 18:08

Ronaldo barazon rekordin e madh në Ligën e Kampionëve

Cristiano Ronaldo, i cili ishte pjesë e skuadrës së fundit të Manchester United që fitoi Ligën e Kampionëve në vitin 2008, starton sonte në ndeshjen në Zvicër ndaj Young Boys.


Ole Gunnar Solskjaer bën tre ndryshime nga formacioni i fundit, pasi sonte startojnë Donny van de Beek, Fred dhe Victor Lindelof – të cilët nuk luajtën nga minuta e parë ndaj Newcastle, shkruan GazetaBlic Sport.

Por paraqitja e sotme e Ronaldos është e veçantë për të, pasi barazon rekordin e madh.

Cristiano Ronaldo barazon rekordin e Iker Casillas me më së shumti paraqitje në UCL nga një lojtar.

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë