Loading…

Ronaldo barazon rekordin e Messit në Ligën e Kampionëve

  • 25/11/2020 | 09:39

Ronaldo barazon rekordin e Messit në Ligën e Kampionëve

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo dje realizoi gol në fitoren ndaj Ferencvaros (2 – 1).


Me atë gol, portugezi ka arritur në shifrën e 70 golave në shtëpi, rekord që shpërndan me Lionel Messin, përcjellë lajmi.net.

35-vjeçari është duke kaluar në super formë këtë sezon dhe ka shënuar tetë gola në vetëm pesë paraqitje, kurse mungoi në dy ndeshjet e parë të Ligës së Kampionëve shkaku që ishte i prekur nga COVID-19.

Ronaldo ka shënuar 131 gola në 172 ndeshje, duke bërë të jetë golashënuesi numër një në histori të garës më prestigjioze në botë.

Ikona e Portugalisë gjithashtu ka realizuar mbi 100 gola për Kombëtaren, ndërsa synon të thyejë rekordin historik që është 109 gola në Kombëtare që e mban Ali Daei.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë