Loading…

Ronaldo, e ‘nokauton’ kameramanin nga goditja e dënimit

  • 17/09/2023 | 15:34

Ronaldo, e ‘nokauton’ kameramanin nga goditja e dënimit

Cristiano Ronaldo vazhdon të konsolidojë pozicionin e tij në futbollin arab dhe çdo ndeshje bën diferencën me Al-Nassr, duke qenë një faktor qoftë me një asistim, qoftë me një gol, edhe pse në rastin më të mirë ndodhin të dyja situatat.


Por, futbollisti portugez u bë trend në ndeshjen e fundit ndaj Al Raed, ku nga goditja e dënimit, nuk qëlloi cakun e golit, por kameramanin pas portës, duke e goditur në kokë.

Ndeshja u mbyll me rezultat në favor të skuadrës së Cristianos, Al Raed 1-3 Al Nassr.

Pas gjashtë ndeshejve të sezonit të ri të Ligës Profesionale Saudite, Cristiano Ronaldo është golashënuesi më i mirë me shtatë gola, një situatë që e vendos atë edhe një herë mbi konkurrentët e tij kryesorë, duke marrë parasysh numrin e yjeve evropianë që kanë ndjekur gjurmët e tij këtë sezon.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë