Loading…

Ronaldo i paralajmëron të gjithë: Rruga ime s’ka mbaruar, do të luajë në Euro 2024

  • 21/09/2022 | 13:24

Ronaldo i paralajmëron të gjithë: Rruga ime s’ka mbaruar, do të luajë në Euro 2024

Cristiano Ronaldo ka bërë të ditur se nuk po e planifikon pensionimin nga kombëtarja e Portugalisë.


Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Cristiano Ronaldo ka zbuluar planet e tij për të ardhmen me kombëtaren e Portugalisë.

Shumë zëra insistonin se Kupa e Botës në Katar do të jetë angazhimi i fundit i CR7 me kombëtaren e tij, por lojtari ka bërë të ditur se ka sytë kah Euro 2024.

“Ka qenë rrugë e gjatë, por unë do të doja të shfrytëzoja mundësinë të them se rruga ime nuk ka mbaruar akoma. Ndihem i motivuar, ambicia është e lartë”, ka thënë Ronaldo.

“Jam në seleksion dhe jam me shumë lojtarë të rinj dhe unë dua të jem pjesë e këtij Kampionati Botëror dhe Euro 2024 po ashtu, them tani”, shtoi ylli i Man United.

Ronaldo po shkon drejt moshës 37-vjeçare. Nëse ndjek këtë ritëm, ai do të kapë shifrën e 200 paraqitjeve me kombëtaren e tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë