Loading…

Ronaldo ia rrit faturat e shpenzimeve Manchester Unitedit

  • 18/11/2021 | 08:14

Ronaldo ia rrit faturat e shpenzimeve Manchester Unitedit

Cristiano Ronaldo ia ka rriturën faturën e pagave te Manchester United mbi 20 për qind.

Sipas gazetës Mirror, tani Ronaldo fiton 550 mijë funte apo mbi 655 mijë euro në javë.

Me ardhjen e tij, nënshkrimeve të Raphael Varane, Jadon Sancho dhe Tom Heaton, fatura e pagave te Manchester United është rritur me pothuajse 1.3 milionë në javë.

Kjo është një rritje prej 23.1 për qind më shumë që klubi po paguante në paga në këtë kohë të vitit të kaluar.

Ronaldo ishte lojtari më i paguar në historinë e Serie A me një kontratë të raportuar prej 30 milionë euro në sezon me Juventusin.

Tani ai është edhe lojtari më i paguar në historinë e Premierligës.

36-vjeçari ka lënë gjurmë menjëherë në fushë, po ashtu edhe jashtë saj.

Ai deri më tani numëron nëntë gola në 12 ndeshje për Manchester United këtë sezon në Premier League dhe Champions League.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë