Loading…
Ronaldo iu hakmor Diego Simeones, UEFA merr vendimin për të
  • 14/03/2019 | 17:03

Ronaldo iu hakmor Diego Simeones, UEFA merr vendimin për të

Cristiano Ronaldo ishte heroi që dërgoi Juventusin deri në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të UEFA-s, duke shënuar tre gola në natën e së martës, i cili i dha Bianconerëve një fitore 3-2 në total, duke u kthyer në një disfatë 2-0 të ndeshjes së parë në Madrid kundër Atleticos, transmeton Gazeta Metro.


Raportet nga Spanja kanë sugjeruar se Cristiano Ronaldo mund të hetohet dhe suspendohet për gjestin e tij në festimin e tij duke imituar gjestin e Diego Simeone i cili e kishte bërë atë pas golit të Jose Gimenez në ndeshjen e parë.

Megjithatë, UEFA ka konfirmuar se CR7 nuk do të hetohet dhe për këtë arsye, ka pak ose aspak rrezik që portugezi të dënohet me një ndeshje mungesë të çerekfinales./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë