Loading…

Ronaldo në dyshim për ndeshjen debutuese me Rangnick

  • 04/12/2021 | 12:12

Ronaldo në dyshim për ndeshjen debutuese me Rangnick

Ronaldo u largua në fund të ndeshjes ndaj Arsenalit, sfidë në të cilën shënoi dy gola. Aty lindi dyshimi se ka disa shqetesime.


Në debutimin e tij në stolin e Manchester United, nesër kundër Crystal Palace, Ralf Rangnick mund të detyrohet të bëjë pa Cristiano Ronaldon.

Siç raporton Sun , prania e CR7 është në dyshim për shkak të një shqetësimi në gju. Problemi duket se ka lindur gjatë festimit të golit të dytë ndaj Arsenalit.

Asnjë komunikim zyrtar për këtë çështje, por ka mundësi që ish-lojtari i Juventus-it të kursehet në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ronaldo u largua në fund të ndeshjes ndaj Arsenalit, sfidë në të cilën shënoi dy gola.

Ai kapi shifrën e 800 dhe 801 golave në karrierë, më shumë se cdo lojtar tjetër.

Deri më tani këtë sezon, CR7 ka shënuar 12 gola me Unitedin, në 17 paraqitje – ka dhuruar edhe dy asiste.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë