Loading…

Ronaldo për Euro 2020: Nuk premtoj asgjë, por jemi këtu për të fituar

  • 11/06/2021 | 10:13

Ronaldo për Euro 2020: Nuk premtoj asgjë, por jemi këtu për të fituar

Cristiano Ronaldo duke folur pas ndeshjes me Izraelin ka deklaruar se ai është i motivuar të fitojë trofe.


Ronaldo shënoi një gol ndaj Israelit dhe është afet vetëm pesë gola ta thyejë rekordin për top golashënuesin më të mirë në nivel Kombëtaresh.

Ai është shprehur se është shumë i motivuar për ta fituar “Euro 2020” por se nuk premton asgjë.

“Jam tejet i motivuar, si në vitin 2004, e shoh këtë Evropian si të parin”, tha ai.

“Nuk ia vlen që të bëhen premtime, por do të luajmë çdo ndeshje për ta fituar”, tha Ronaldo.

“Ne jemi kampionë në fuqi dhe ende një herë jemi ndër kandidatët për të fituar finalen, edhe nëse ka shumë ndeshje të vështira, i respektojmë të gjitha Kombëtaret”, përfundoi Cristiatno Ronaldo.

Portugalia ndeshet me Hungarinë me 15 qershor në ndeshjen e parë të Kampionatit Evropian.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë