Loading…

Ronaldo shënon golin e 801 në karrierë dhe kalon Unitedin në epërsi

  • 02/12/2021 | 23:01

Ronaldo shënon golin e 801 në karrierë dhe kalon Unitedin në epërsi

Gol pas goli në stadiumin “Old Trafford”, ku skuadra nikoqire gjendet në epërsi.


Manchester United ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër skuadrës së Arsenalit, ku nga pika e bardhë ka shënuar përsëri ylli portugez Cristiano Ronaldo, përcjell KosovaPress.

Me ndihmën e gjyqtarit i cili akordoi penallti në favor të United, Ronaldo shënon në minutën e 70’ për ta kaluar Manchester United në epërsi kundër Arsenalit.

Rezultati momental i ndeshjes është 3:2 në të mirë të United.

Golin e Ronaldos e gjeni më poshtë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë