Loading…

Rrahet gjyqtari kryesor i ndeshjes, por futbollistët e pësojnë keq nga policia

  • 06/10/2021 | 09:00

Rrahet gjyqtari kryesor i ndeshjes, por futbollistët e pësojnë keq nga policia

Një ngjarje e pakëndshme ka ndodhur në ndeshjen e ligës amatore në Brazil ku lojtari i skuadrës së Sao Paulos, Uilliam Ribeiro ka dhunuar me forcë gjyqtarin kryesor të ndeshjes ku Sao Paulo po luante ndaj Guaranit.


E gjitha kjo ndodhi në formë proteste ku ai goditi gjyqtarin e ndeshjes me dhunë.Pas kësaj ngjarje arbitri i takimit u transportua menjëherë në spital për të marrë ndihmën e parë, dhe lojtari u arrestua nga forcat policore.

Kjo ndeshje u shty për shkak të kësaj ngjarje dhe ende nuk ka një datë se kur mund të riluhet sërish.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë