Loading…

Rrahin bashkëshortet, arrestohen dy burra në Prizren

  • 18/08/2018 | 19:21

Rrahin bashkëshortet, arrestohen dy burra në Prizren

Dy persona janë arrestuar nga policia e Kosovës për dhunë në familjes. Rastet kanë ndodhur në rajonin e Prizrenit.


Policia ka njoftuar se ka arrestuar dy burra një në Suharekë e një në Prizren “për të cilët ekziston dyshimi i bazuar se kanë ushtruar dhunë fizike e psikike ndaj bashkëshorteve të tyre”.

Rasti i parë raportohet të ketë ndodhur në Shkozë të Prizrenit rreth orës 09:00 të mëngjesit të sotëm.

Ndërkohë i arrestuari i dytë thuhet të ketë ndodhur në rrugën “Vudro Vilson” në Suharekë.

Për të dyja rastet është informuar prokurori i shtetit dhe me urdhër të tij, dy të dyshuarit ndalën nën masën e arrestit për 48 orë.

E të dhënat e Policisë së Kosovës flasin për rritje të statistikave të dhunës në familje.

Të dhënat tregojnë se vetëm gjatë muajit korrik janë shënuar 123 raste të dhunës në familje, derisa brenda 8 muajve të këtij viti janë shënuar mbi 600 raste të dhunës në familje.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë