Loading…

Rrahje brutale mes dy vajzave nxënëse në Gjakovë, bashkëmoshatarët i shikojnë si spekatorë

  • 21/10/2022 | 21:22

Rrahje brutale mes dy vajzave nxënëse në Gjakovë, bashkëmoshatarët i shikojnë si spekatorë

Dy vajza të mitura nuk arritën që mosmarrëveshjes së tyre t’i japin fund përmes dialogut.


Ato, zgjodhën që përmes dhunës fizike t’i qëronin hesapet me njëra-tjetrën.

Nxënëset e dy shkollave të mesme të Gjakovës janë përleshur pasditen e sotme në stacionin e autobusëve të këtij qyteti.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj.

“Stacioni Policor në Gjakovë ka iniciu rast “lëndim i lehtë trupor”. Dy vajza të mitura kanë sulmuar njëra-tjetrën . Me vendim të prokurorit të shtetit janë liruar dhe rasti procedohet me procedurë të rregullt”, u shpreh Elezaj.

Më vonë, një vajzë ndërhyn mes të miturave për t’i dhënë fund dhunë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë