Loading…

Rrahmani arrin marrëveshje me Napolin për kontratën e re, zbulohet rroga vjetore e kapitenit kosovar

  • 07/02/2023 | 12:59

Rrahmani arrin marrëveshje me Napolin për kontratën e re, zbulohet rroga vjetore e kapitenit kosovar

Amir Rrahmani do ta vazhdojë karrierën në Napoli.


Futbollisti kosovar ka arritur marrëveshje me napolitanët për vazhdimin e kontratës.

Lajmin e ka bërë të ditur mediumi italian “Il Mattino”.

Gjithnjë sipas këtij mediumi, për ta zyrtarizuar marrëveshjen duhet të pritet presidenti Aurelio De Laurentiis.

Ky i fundit nuk dëshiron ta shpërqendrojë momentin e shkëlqyeshëm të skuadrës dhe gjithçka do të zyrtarizohet kur të arrihet objektivi i ekipit.

Napoli po shkon me hapa të sigurt drejt titullit të kampionit në Itali, të cilin po e pret qe më shumë se tri dekada.

E për këtë arritje eventuale, merita të mëdha ka edhe futbollisti kosovar.

“Il Mattino” ndërkohë zbulon se rroga vjetore e Rrahmanit me kontratën e re do të rritet dhe do të shkojë deri në 2,5 milionë euro, shkruan “Gazeta Express”.

Në dy sezonet e fundit, 28 vjeçari ka qenë i jashtëzakonshëm në Napoli dhe për këtë merita të mëdha ka trajneri Luciano Spalletti, i cili i ka dhënë besim dhe motiv maksimal.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë