Loading…

Rrëfimi për gruan izraelite që u burgos tri herë pasi refuzoi për t’u bashkuar me ushtrinë

  • 01/11/2021 | 11:46

Rrëfimi për gruan izraelite që u burgos tri herë pasi refuzoi për t’u bashkuar me ushtrinë

Shahar Perets ka vuajtur mandatin e saj të tretë në burg për shkak se nuk iu bashkua ushtrisë izraelite.


Dhe në një shkrim të BBC, u zbulua se prindërit e saj e mbështetën plotësisht vendimin e saj për të refuzuar.

“Disa njerëz më quajnë tradhtar ose thonë se nuk më intereson njerëzit e mi”, ka thënë ajo për BBC.

“Vendosa të refuzoj të bashkohem me ushtrinë, sepse nuk jam e gatshme të marr pjesë në shtypjen e miliona njerëzve që jetojnë në Bregun Perëndimor dhe Gaza”.

Siç bëhet e ditur, Shahar e filloi udhëtimin e saj për herë të parë në moshën 12-vjeçare kur mori pjesë në një kamp veror të përbashkët izraelito-palestinez.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë