Loading…

Rrëfimi prekës i nënës së Visarit që vdiq dje në Mitrovicë: Paguhej 10 euro në ditë, nuk ka pasur sigurim

  • 23/04/2019 | 15:03

Rrëfimi prekës i nënës së Visarit që vdiq dje në Mitrovicë: Paguhej 10 euro në ditë, nuk ka pasur sigurim

Azemine Behrami, nëna e Visar Behramit, punëtorit që vdiq dje në vendin e punës në Mitrovicë ka treguar momentin e fundit të ndarjes me djalin e saj.

Në një intervistë prekëse dhe tejet të dhimbshme, Azeminja tregon se si djali i saj, Visari ankohej për pagesën e vogël që bëhej ndaj tij.

10 euro në ditë ishte mëditja që tashmë i ndjeri Visar Behramaj merrte për punën fizike që bënte në kompani.

Nëna tregon se djali punonte pa kontratë dhe pa sigurim shëndetësor.

Indeksonline ka qëndruar në shtëpinë e familjes Behrami që sot pritet t’i jap lamtumirën e fundit djalit të tyre, Visarit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë