Loading…

Rreth 138 mijë persona vaksinohen kundër koronavirusit në Kosovë, apelohet për aplikim nga qytetarët

  • 21/06/2021 | 12:53

Rreth 138 mijë persona vaksinohen kundër koronavirusit në Kosovë, apelohet për aplikim nga qytetarët

Në sallën “1 Tetori”, ka vazhduar vaksinimi i qytetarëve me vaksinën anti-Covid.


Koordinatori i Qendrës së Vaksinimit Niman Bardhi, në një konferencë për medie tha se gjatë së hënën në këtë qendër janë vaksinuar mbi 250 persona, kurse në nivel vendi 3 500 persona.

Ai më tej ka bërë të ditur se që nga marsi kur ka filluar ky proces në tersi vaksinën e kanë marrë 138 mijë persona.

Bardhi u ka bërë apel qytetarëve që të aplikojnë online për vaksinim dhe të presin konfirmimin, raporton EO.

“Aktualisht 250 persona e kanë marrë vaksinën në sallën ‘1 Tetori’, mbi 3 500 vaksina janë dhënë në nivel vendi, kurse nga fillimi atë e kanë marrë mbi 138 mijë persona”.

“Apelojë te të gjithë qytetarët se duhet të aplikojnë dhe mbi bazën e konfirmimit mund të vaksinohen”

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë