Loading…

Rreziku që vjen nga mbjellja e thonjve

  • 20/12/2016 | 16:03

Rreziku që vjen nga mbjellja e thonjve

Mbjellja e thonjve përveç që është aspak higjenike, ajo mund të ketë edhe pasoja të tjera për shëndetin.


Një bloggere bukurie ka ndarë me të tjerët një foto të thonjve të saj të dëmtuar si rezultat i shtresës së thonjve falso, të cilat ajo i pëlqente shumë t’i përdorte.

Amelia Perrin 20 vjeç, nga Essex, mbeti me thonj të gjakosur e gishta të ënjtur pasi i hoqi thonjtë falso vetë. Ajo e përdori këtë dhembje për të paralajmëruar fansat e saj.

Studente në Royal Holloway dhe artiste makijazhi e pavarur, ajo tregoi realitetin e përdorimit të thonjve fals për 6 vite.

“Sa nuk qaja kur isha në dush sepse uji i nxehtë më prekte gishtat e lënduar. Jam e sigurt se nuk e kam larë plotësisht shampon nga flokët e mi”, u shpreh ajo.

 

Rekomandime
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë