Loading…

Rrëzohet aeroplani me parashutistë, 16 persona humbin jetën

  • 10/10/2021 | 11:40

Rrëzohet aeroplani me parashutistë, 16 persona humbin jetën

16 persona kanë vdekur si pasojë e rrëzimit të avionit L-410.


Aksidenti tragjik ndodhi në Rusi, në regjionin e Tataristanit.

Në bordin e fluturakës ishin 23 persona, 21 parashutistë të një klubi lokal dhe dy anëtar të ekuipazhit, njofton Ministria e Emergjencave shkruan Reuters.

Po ashtu bëhet e ditur se janë lënduar edhe shtatë personat e tjerë që ishin në aeroplan.

Aksidentet me avion janë të shpeshta në Rusi.

Muajin e kaluar si pasojë errëzimit të Antonov An-26, humbën jetën gjashtë persona.

Po ashtu në muajin korrik, nga rrëzimi i aeroplanit Antonov An-26, në Kamchatka vdiqën 28 persona.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë