Loading…

Rrëzohet aeroplani MiG-21 i Serbisë njoftoi ministria serbe e mbrojtjes

  • 25/09/2020 | 11:41

Rrëzohet aeroplani MiG-21 i Serbisë njoftoi ministria serbe e mbrojtjes

Aeroplani luftarak i Forcave Ajrore të Serbisë, MiG-21 në mëngjesin e të premtes gjatë fluturimit të rregullt. Sipas raporteve aeroplani ka rënë afër fshatit Brasina afër Zvornik, për pilotin spekulohet se ka vdekur por nuk është konfirmuar ende, transmeton Gazeta Metro.


Ne vendin e ngjarjes janë raportuar të kenë dalë njësitet kërkim-shpëtimit të Forcave Ajrore të Serbisë. Disa media lokale kanë raportuar se piloti ka vdekur por pritet edhe konfirmim i këtij informacioni.

Gazeta serbe Novosti ka njoftuar se aeroplani kishte fluturuar nga Donja Borine dhe është rrëzuar në afër oborrit të banorit lokal. Jo zyrtarisht ai banor ka mbetur i lënduar.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, kishte thënë më parë nga Turqia të ketë informacion se është rrëzuar një aeroplan i vjetër MiG-21./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë