Loading…

Rrita e rasteve me COVID-19, a do të mbyllen shkollat?

  • 26/01/2022 | 13:41

Rrita e rasteve me COVID-19, a do të mbyllen shkollat?

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka folur sot në në Komisionin për Shëndetësi për situatën me pandeminë në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Latifi, ka paralajmëruar se në rast se situate me koronavirusin vazhdon të përkeqësohet, do të mbyllen shkollat.

“Po ti mbyllim shkollat kishte me qenë problem jashtëzakonisht i madh. Ua kemi lënë shkollave se ata me vendosë a me shku online a mos me shku. Jam i vetëdijshëm se nëse mbyllim shkollat, ekonomia ka me pësu jashtëzakonisht shumë për shkak të prindërve. Kjo është dicka që edhe ministria e arsimit po edhe ne si ministri e shëndetësisë jemi marrë vesh për këto shkolla. Nëse na përkeqësohet gjendja, kemi me i mbyllë shkollat”, ka thënë Latifi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë