Loading…

Rritet numri i ekipeve të interesuara për Shaqirin

  • 27/06/2021 | 21:15

Rritet numri i ekipeve të interesuara për Shaqirin

Shumë klube evropiane kanë shfaqur interesim për Xherdan Shaqirin dhe paraqitjet e tij në Euro 2020 duket se vetëm sa do ta rrisin vlerën e tij.


Shaqiri është një nga shumë lojtarët që konsiderohen të disponueshëm në afatin kalimtar veror, me Divock Origi, Nat Phillips, Neco Ëilliams, Harry Wilson dhe Marko Grujic të cilët Liverpooli nuk i sheh si të nevojshëm për sezonin e ri.

Mesfushori zviceran është aktualisht i angazhaur në Euro 2020, por është i vendosur që të bisedojë me drejtuesit e klubit anglez për të ardhmen e tij sapo të përfundoi Euro 2020, përcjellë KosovaPress.

Velrat e çmimeve janë caktuar tashmë nga Liuverpooli për të gjithë këta lojhtarë, për Phillips 15 milion funte, Grujic 15, Ëilson 13 dhe Ëilliams 10 milionë.

Sipas “Liverpool Echo”, e njëjta gjë është e vërtetë edhe për Shaqirin, me “Reds” që kërkojnë të marrin më së paku 13 milion millionë që kishin paguar tek Stoke City në vitin 2018.

Disa skuadra janë përmendur se destinacione të mundshme për të ardhmen e Shaqirit por Lazio po qëndron është skuadra më e favorizuar për momentin.

Lazio ka qenë rregullisht i lidhur me numrin 23 të Liverpoolit dhe tashmë kanë krijuar një marrëdhënie të fortë me “Reds” për shkak të marrëveshjeve të mëparshme për Lucas Leiva dhe Luis Alberto.

Roma, CSKA Moska, Sevilla dhe Neëcastle United janë gjithashtu të interesuara për Shaqirin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë