Loading…

Rritet numri i turistëve që vizitojnë Kosovën

  • 05/08/2022 | 11:35

Rritet numri i turistëve që vizitojnë Kosovën

Vitet e fundit është rritur numri i turistëve të huaj që vizitojnë Kosovën, por nuk ka shifra të sakta.


Baki Hoti kryetar i Unionit të Turizmit të Kosovës (UTK), tha për RTK se Kosova duhet të rritë kapacitetet e akomodimit për turistë.

“Është rritur numri i banesave që janë lëshuar me qera. Edhe ata që marrin pjesë në Sunny Hill janë akomoduar të gjithë”, tha ai.

Sipas tij komuniteti ka punuar shumë dhe ka krijuar vende akomodimi për turistët e huaj.

“Do të ishte e pamundur të kemi akomodim për të gjithë vizitorët, nëse nuk do të kishim mundësi për lëshim të banesave me qera”, tha ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë