Loading…

Rritja e numrit të punësuarve 6 për qind (Video)

  • 04/12/2016 | 19:08

Rritja e numrit të punësuarve 6 për qind (Video)

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale thotë se 6566 punëkërkues gjatë periudhës janar-nëntor 2016 janë ndërmjetësuar në punësim.

Sipas tyre, dy vitet e fundit është pasyruar rritje prej më shumë se 6% e ndërmjetësimeve në punësim.

Ndërsa, në Agjencinë e Statistikave pohojnë se, shkalla e papunësisë ka rënë në 26.2 për qind, raporton RTV Media.

Por njohësit e ekonomisë edhe me këto të dhëna shprehen se nuk mund të thuhet se ka rritje ekonomike në vend.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë