Loading…

Rritje e dukshme e numrit të rasteve aktive

  • 04/07/2022 | 08:03

Rritje e dukshme e numrit të rasteve aktive

1 mijë e 12 raste aktive janë me CODIV-19 në Kosovë.


Të dielën, Ministria e Shëndetësisë ka raportuar 164 raste të reja me Coronavirus – ndërsa 49 u shëruan.

Fatmirësisht vdekje brenda ditës së fundit nuk ka pasur.

Po ashtu numri i të vaksinuarve brenda ditës është i vogël, 14 u vaksinuan të shtunën.
Deri më tash mbi 903 mijë qytetarë e kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë