Loading…
‘Rrjedha turke e gazsjellësit nuk kalon nëpër Serbi, nuk lënë amerikanët’
  • 11/02/2019 | 14:21

‘Rrjedha turke e gazsjellësit nuk kalon nëpër Serbi, nuk lënë amerikanët’

Kryetari i Kuvendit të Shoqatës për gaz në Serbi, Vojislav Vuletic ka thënë sot se nuk ka gjasa që në këtë kohë të fillojë ndërtiki i gazsjellësot magjistra nëpër Serbi, sepse ‘nuk lejojnë amerikanët’, transmeton Gazeta Metro.

Ai i ka thënë agjencisë Beta se nuk e përjashton mundësin që ndërtimi i gazsjellësit të fillojë pas, ndoshta gjastë muajsh apo një viti, në kushte tjera.

“Në këtë çast nuk ka asgjë prej Rrjedhës turke nëpër Serbi, sepse nuk lejojnë amerikanët, pasi që ofrojnë gazin e tyre, i cili në Evropë do të sillet në gjendje të lëngshme”, ka thënë Vuletic./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë