Loading…

Rrjeti i Grave vjen me ndihmë dhe konsulta ligjore për viktimat e dhunës në familje

  • 20/08/2019 | 17:19

Rrjeti i Grave vjen me ndihmë dhe konsulta ligjore për viktimat e dhunës në familje

Rrjeti i Grave të Kosovës përmes një njoftimi ka treguar se tash e tutje do të ofrojnë ndihmë dhe konsultim ligjor për viktimat e dhunës në familje, shkruan Gazeta Metro.  


Përmes një video në facebook, Rrjeti i Grave, ka bërë të ditur se ofron ndihmë dhe konsulta ligjore për të gjitha rastet e viktimave të dhunës në familje.

Rrjeti i Grave janë shprehur të gatshme të marrin përsipër rastet e ndryshme të dhunës në familje dhe t’iu ndihmojnë atëherë  kur institucionet nuk e kanë trajtuar rastin tuaj në mënyrë adekuate.

Në raste të tilla ju mund të kontaktoni departamentin ligjor të RrGK’së në numrin: 043 861 629.

Duke parë rritjen e numrit të rasteve të dhunës në familje, ky është një hap pozitivë, dhe një ndihmë që do të shërbej për të gjithë ata persona që denoncimi i tyre has në vesh të shurdhër./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë