Loading…

Rrugët e Shqipërisë ndër pesë më të rrezikshmet

  • 06/12/2016 | 11:01

Rrugët e Shqipërisë ndër pesë më të rrezikshmet

Shqipëria radhitet ndër pesë (5) vendet rrugët e të cilave konsiderohen më të rrezikshme dhe në të cilat ka pasur më së shumti aksidentet me fund tragjik apo fatalitet, kjo sipas listës së ‘’rrugëve që shkatkojnë më së shumti vdekje’’ të hartuar nga Radio Free Europe.

Shqipëria këtë listë e ndanë me; Rusinë, Kazakistanin, Kyrgistanin, dhe Taxhikistanin. Prej këtyre më së keqi qëndron Kazakistani.

Ndërsa, epitetin e vendit me sigurinë më të lartë rrugore e mbanë Norvegjia. Kjo e fundit e shoqëruar nga Malta, Zvicra, Suedia dhe Mbretëria e Bashkuar./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë