Loading…

Rukiqi alarmon: Inspektorati nuk po i respekton vendimet e Qeverisë, do të futemi në kaos të furnizimit dhe kaosit ekonomik

  • 16/03/2020 | 12:55

Rukiqi alarmon: Inspektorati nuk po i respekton vendimet e Qeverisë, do të futemi në kaos të furnizimit dhe kaosit ekonomik

Berat Rukiqi, kryetari i Odes Ekonomike të Kosovës ka thënë vendimet e pa koordinuar të inspektoratit  dhe mos respektimi i vendimeve të Qeverisë, do ta fusin në kaos ekonomik dhe furnizimin, transmeton Gazeta Metro.


Rukiqi përmes Facebook’ut ka thënë se ka vazhdime të pakoordinuar në rritje.

Sipas tij Inspektorati nuk po i respekton as vendimet e veta e as te Qeverisë, ku në shumë raste ka asistencë të policisë.

Ai tutje ka thënë se nëse nuk ndalen këto veprime futemi ne kaos te furnizimit dhe kaos ekonomik.

Postimi i plotë i Rukiqit:

“Kemi vazhdim te veprimeve te pakoordinuara ne rritje. Inspektorati nuk po i respekton as vendimet e veta e as te Qeverise. Ne shume raste me asistim te policise. Demi eshte ne rritje. Nese nuk ndalen keto veprime, futemi ne kaos te furnizimit dhe kaos ekonomik”, ka thënë Rukiqi./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë