Loading…

Rukiqi: Nuk po shohim angazhim për të larguar frikën nga papunësia masive

  • 19/03/2020 | 13:13

Rukiqi: Nuk po shohim angazhim për të larguar frikën nga papunësia masive

Sipas Rukiqit, detyrë e qeverisë është që të largojë dhe frikën nga virusi.

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka thënë se detyrë e qeverisë është që të largojë kërcënimin dhe frikën nga virusi ashtu sikurse edhe frikën nga papunësia masive.

Duke cituar Sebastian Kutz, i cili kishte thënë se duhet të bëjmë gjithçka për të parandaluar papunësinë masive, Rukiqi tha se këtë veprime nuk janë duke ndodhur në Kosovë.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë