Loading…

Rukiqi për 6 milionë euro për bizneset: Mendova se është gabim teknik

  • 15/01/2021 | 14:14

Rukiqi për 6 milionë euro për bizneset: Mendova se është gabim teknik

Kryetarit i Odes Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, tha se janë të pakënaqur me programin për rimëkëmbje ekonomike për vitin 2021, pasi sipas tij, shuma prej 6.5 milionë euro për të vetëpunësuari për bizneset e vogla, janë të pamjaftueshme.


“Mendova që është gabim teknik pasi është shuma e vogël”, tha Rukiqi me ironi.

“Edhe 3 milionë tjera janë paraparë për sektorin e gastronomisë. Kemi pritur që shuma që është në buxhet do të jetë për sektor privat e të cilat janë dedikuar për vaksina”, raporton EO.

“Me rritje të skemave sociale nuk mund të arrihet rimëkëmbja ekonomike. Duhet me ngjallë sektorin privat”, tha ai tutje.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë