Loading…

Rukiqi: Qeveria e jotransparences, arroganca e numrave ne aksion

  • 25/01/2023 | 19:15

Rukiqi: Qeveria e jotransparences, arroganca e numrave ne aksion

Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka shkruar në rrjetin social facebook se Qeveria nuk është transparente.


Ai po ashtu ka thënë se qeveria pomiraton ligje pa diskutim publik dhe po mban sekret koeficientin e pagave.

Postimi i plotë:

Arroganca e numrave ne aksion

Qeveria e jotransparences

1. Miraton ligje pa diskutim publik

2. Mban sekret koeficientet e pagave

3. Ndryshon bazen (ben rivleresime paushalle te pronave), per llogaritjen e tatimit ne prone, transmeton EO.

Me kete avaz, nuk eshte larg dita e rritjes te tatimeve dhe e shume vendimeve tjera arbitrare, qe na bejne me te pazhvilluar dhe me te varfer.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë