Loading…

Rusia dhe BE’ja kanë rritur shkëmbimin tregtar

  • 16/04/2017 | 14:44

Rusia dhe BE’ja kanë rritur shkëmbimin tregtar

Shkëmbimi tregtar mes Rusisë dhe Bashkimit Evropian (BE) në dy muajt e parë të këtij viti, është rritur për 43 për qind në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, ndërsa është rritur në 36.4 miliardë dollarë.


Sipas të dhënave të Shërbimit Federal Doganor të Rusisë (FTS), krahas shkëmbimit të përgjithshëm tregtar, eksporti i Rusisë në BE për periudhën e njëjtë është rritur për 48 për qind, në 26.6 miliardë dollarë, raporton Anadolu Agency (AA), përcjell gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë