Loading…

Rusia i dha Shqipërisë tre pikë në Eurovision, Serbisë asnjë |PAMJE

  • 19/05/2019 | 09:46

Rusia i dha Shqipërisë tre pikë në Eurovision, Serbisë asnjë |PAMJE

Rusia i ka dhënë Shqipërisë tre pikë, në finalen e festivalit Eurovision, transmeton Gazeta Metro.


Kurse, shtetit mik të saj Serbisë asnjë pikë.

12 pikët maksimale Rusia i dha Azerbajxhanit.

Fituese e Eurovision 2019 u shpall Holanda. Jonida Maliqi që përfaqësori Shqipërinë rendit në vendin e 17’të, me gjithsej 90 pikë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë