Loading…
Rusia ndërmerr sulme masive në mijëra shtëpi dhe zyra
  • 26/05/2018 | 08:01

Rusia ndërmerr sulme masive në mijëra shtëpi dhe zyra

Autoritetet në SHBA u kanë kërkuar pronarëve të firmave të ndryshme të ruterave që të marrin masa mbrojtëse.


Kjo pasi është paralajmëruar se hakerët rusë kanë marrë sulme në mijëra kompjuterë dhe zyra përreth botës, transmeton gazetametro.net

Kjo ka bërë që Gjykata të jap leje që FBI të sekuestrojë një faqe e cila do të përdorej nga hakerët për të kompromentuar kompjuterë të ndryshëm përreth globit. /gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 24/05/2019 | 20:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë