Loading…

Sa burra u dhunuan seksualisht gjatë luftës (Video)

  • 12/03/2017 | 22:26

Sa burra u dhunuan seksualisht gjatë luftës (Video)

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari ekskluziv “Zëra nga Ferri”; kushtuar grave të dhunuara në Kosovë.


Në këtë dokumentar jepen për herë të parë edhe shifrat sesa burra shqiptarë janë dhunuar seksualisht nga policia, ushtria dhe paramilitarët serbë.

Shifra është tronditëse.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë