Loading…

Sa e përdorin kosovarët Instagramin: Kjo është shifra e lartë |TABELA

  • 16/06/2019 | 16:28

Sa e përdorin kosovarët Instagramin: Kjo është shifra e lartë |TABELA

Instagram është shndërruar në një prej rrjeteve sociale më të njohura në botë, ndërsa sa i përket përdorimit të tij, as kosovarët nuk janë keq, transmeton Gazeta Metro.


Disa statistika të publikuara së fundi nga Statista, tregojnë se Kosova i është shtuar listës së shteteve që kanë filluar të përdorin me të madhe këtë rrjet social.

Sipas shifrave, kosovarët kanë filluar të përdorin Instagramin për 46 përqind më shumë se sa viteve që lam pas, shifër kjo mjaftë e lartë.

Në këtë listë, përveç Kosovës ndodhen edhe vende të tjera si Suedi, Qipro, Turqia e Norvegjia.

Kujtojmë se Instagram shënon rreth 1 miliard përdorures për çdo muaj, numër ky që ka ardhur si pasojë e funksioneve që ofron ky rrjet social.

Përveç komunikimit dhe krijimit të shoqërive të reja, Instagram njihet si rrjeti social më i mirë për të shpërndarë foto të ndryshme nga përditshmëria./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë