Loading…

Sa ishte dënimi maksimal që është dhënë ndonjëherë për shpejtësinë e tejkaluar?

  • 29/12/2021 | 11:28

Sa ishte dënimi maksimal që është dhënë ndonjëherë për shpejtësinë e tejkaluar?

Shumë vende kanë ligje të rrepta për shpejtësinë, dhe Zvicra është në krye të botës kur bëhet fjalë për këtë shkelje të trafikut.


Në vitin 2010, pronari i supersport Mercedes SLS AMG e ndjeu atë në lëkurën e tij.

Shoferi ishte duke vozitur me 290 km/h ndërsa ngiste në autostradë afër Fribourg/Freiburg (Zvicër), ku shpejtësia është e kufizuar në 120 km/h.

Policia e ndaloi dhe i konfiskoi makinën e shtrenjtë si garanci se do të paguante një tiketë shpejtësie.

Përkatësisht, shoferi është dënuar me gjobë prej 650.000 euro për ndjekje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë